Yogalærere

Vi er mange yogalærere i Dansk Yoga, og vi dækker en stor del af Danmark. Dansk Yoga er garant for kvalificeret undervisning. Du kan være sikker på at hver lærer møder dig med stor faglig grundighed og individuelt tilpasset undervisning.
ProfilbilledeUnderviser By Email Hjemmeside
Alice Mogensen4305 Orøalice.mogensen@hotmail.dk
Andrea FogHornbæk andreareneefog@outlook.com
Anette BondeHornbækanettebonde@live.dk
Anette Britt FribertMariboanettebrittfribert@gmail.comhttp://vaeksthuset.nu/
Anita HarteliusCharlottenlundanita.hartelius@mail.dk
Ann Marie MessinaAllerslevannmarie.messina@hotmail.com
Anne-Dorthe Nygaard BertelsenVejlead@sundhedfordig.dkhttps://sundhedfordig.dk
Anni CedergrenRandersannicedergren@gmail.comhttps://www.fof.dk/randers/Kursusoversigt/motion-og-traening/yoga
Barbara HageSdr. Jagtvej 62, 2970 Hørsholmbarbara@hage.dk
Berit KambskardVanløseberit.kambskard@gmail.comhttps://berityoga.wordpress.com/
Birgitte Laurent LundSlangerupbirgittelund@hotmail.com
Birgitte Nørgaard NielsenKuldyssen 1. Taastrup 2630yoga@os.dk
Birthe Frølich HansenKalundborgbirthe.f@helhedsservice.dk
Bitten Hammer KjølsenHornbækbitten@yogapraxis.dkhttps://www.yogapraxis.dk
Bodil Aagaard RehfeldDragørbodilaar@mail.dk
Camilla Kjerulf ChristensenKarisecamilla_kc@hotmail.com
Christina HøienPræstøchrhoien@gmail.comhttps://dansk-yoga.dk/retreat/foraarsretreat-paa-samsoe/
Dianna Maria Rose TellingKøbenhavn Ndiannatelling@gmail.com
Dorthe AndersenHvidovrehi@soulinflow.dkhttps://soulinflow.dk
Eva AhrensburgRoskildeeva@movebyheart.dk
Gitte JeppesenKoldingyogaforkropogsind@outlook.dk
Hanna SmidtBrønshøj, Københavnhanna.smidt@gmail.comhttps://www.tidtilyoga.dk
Hanneloa Rose JørgensenKøbenhavninfo@yogabaghuset.dkhttp://www.yogabaghuset.dk
Helle ToubroHvidovreopbyggendeyoga@gmail.com
Helle LuttermannNæstved helle@yogasymbiose.dkhttp://www.yogasymbiose.dk
Helle PedersenRoskildehp@bope.dk
Helle PedersenRoskildehelle@bope.dk
Iben NielsenValbyinfo@yogaivalby.dkhttps://dansk-yoga.dk/yogahold/genopbyggende-yoga/
Jane Hestbjerg OlesenHolstebrojanehestbjerg3@gmail.com
Jonas DunkanKøbenhavnjonasdunkan@gmail.com
Jørn Nørtoft-PriceKøbenhavn Øinfo@kbhyoga.dkhttps://www.kbhyoga.dk
June HorupKøbenhavnjunehorup@gmail.com
Karen LauritzenHorsenskl-28@hotmail.com
Karen Marie Hyldig HovmandHvalsøhyldigyoga@gmail.com
Katrine Gram LanderslevMåløvkatrinelanderslev@hotmail.com
Kirsten HolgersenCharlottenlund kirsten.v.holgersen@gmail.com
Kirsten HallagerKirstenhallager46@gmail.com
Laila Elisabeth Møller-RasmusenAarhus Clailaelisabeth@leyoga.dkhttp://leyoga.dk
Lene KahlenHvalpsund, 9640 Farsølene@kahlen.dk
Lene Zacholenezacho@hotmail.com
Lene Anine KroghGillelejeleneaninekrogh@hotmail.comhttps://dyrkyoga.dk/
Line NyborgNykøbing Flinenyborg@hotmail.com
Lone BayKøbenhavn Ølonebayoga@gmail.comhttp://www.lonebayoga.dk
Louise RosendahlTaastruplouise@rosendahlyoga.dk
Majbritt KronborgGillelejemajbritt@gilleleje.yogahttp://www.gilleleje.yoga
Majbritt SaustViby Sjælland majbrittsaust@gmail.com
Margit ThorbjørnsenAllerødroserihaven@gmail.comhttp://www.yogamar.dk
Maria ToronczykKøbenhavninfo@yoga-amager.dkhttps://yoga-amager.dk/
Mette DanielsenFredericiamette_haldladegaard@hotmail.comhttps://Fredericiayoga.dk
Morten PoulsenKarupplaywithstyle@hotmail.com
Ninne KrügerTønderninnekruger@gmail.comhttp://yoganinne.dk
Pia YumusakKøbenhavninfo@dit-rum.dkhttp://www.dit-rum.dk
Rikke Abel-BacheBagsværdfysiofirst@vildrosevej.dkhttps://www.fysiofirst.dk
Rikke Frydensbjerg IversenHylke, Skanderborgrikkefiversen@hotmail.com
Sanne Petersen4140 Boruppetersensanne9@gmail.com
Sara VengHammerum/Herningsara-hen@hotmail.com
Stina Svejbæk EriksenSkødstrupstinasvejbaek@gmail.comhttp://www.stinayoga.dk
Susanne Højgaard JensenHørsholmhgjensen@email.dk
Susanne Essy Petersen6240 Løgumkloster susanne@toervebjerg.dk
Sussie JensenPræstøsussie@jensen-yoga.dkhttps://www.jensen-yoga.dk
Tinne AndersenLøgstørmail@tinneandersen.dk
Trine ZachariassenSkanderborgtrine_z@hotmail.comhttp://www.downdogyoga.dk
Ulla StenforsSmørumulla.stenfors@gmail.com
Ulla Bugge4600 Køgeub@ejby-yoga.dkhttp://www.ejby-yoga.dk
Yvonne HansenHornbækmail@yvonnehansen.com
Zanne KildenAarhusyoga@zannekilden.dkhttp://Www.zannekilden.dk
Scroll til toppen