Yogalærere

Vi er mange yogalærere i Dansk Yoga, og vi dækker en stor del af Danmark. Dansk Yoga er garant for kvalificeret undervisning. Du kan være sikker på at hver lærer møder dig med stor faglig grundighed og individuelt tilpasset undervisning.
ProfilbilledeUnderviser By Email
Alice MogensenVallensbæk Strandalice.mogensen@yogaholic.dk
Anette Britt FribertMariboanettebrittfribert@gmail.com
Ann Marie MessinaAllerslevannmarie.messina@hotmail.com
Anne-Dorthe Nygaard BertelsenVejlead@sundhedfordig.dk
Anni CedergrenRandersannicedergren@gmail.com
Barbara HageSdr. Jagtvej 62, 2970 Hørsholmbarbara@hage.dk
Berit KambskardVanløseberit.kambskard@gmail.com
Birgitte Laurent LundSlangerupbirgittelund@hotmail.com
Birgitte Nørgaard NielsenKuldyssen 1. Taastrup 2630yoga@os.dk
Birthe Frølich HansenKalundborgbirthe.f@helhedsservice.dk
Bitten Hammer KjølsenHornbækbitten@yogapraxis.dk
Bodil Aagaard RehfeldDragørbodilaar@mail.dk
Cathrine NeesKøbenhavn SCathrine@mindfully.dk
Christina HøienPræstøchrhoien@gmail.com
Dianna Maria Rose TellingKøbenhavn Ndiannatelling@gmail.com
Eva AhrensburgRoskildeeva@movebyheart.dk
Fanny Aldenborg KrabbeNykøbing Sjfanny_krabbe@mail.com
Gitte JeppesenKoldingyogaforkropogsind@outlook.dk
Hanna SmidtBrønshøj, Københavnhanna.smidt@gmail.com
Hanneloa Rose JørgensenKøbenhavninfo@yogabaghuset.dk
Helle ToubroHvidovreopbyggendeyoga@gmail.com
Helle LuttermannNæstvedhelle@yogasymbiose.dk
Iben NielsenValbyinfo@yogaivalby.dk
Jane Hestbjerg OlesenHolstebrojanehestbjerg3@gmail.com
Jørn Nørtoft-PriceKøbenhavn Øinfo@kbhyoga.dk
June HorupKøbenhavnjunehorup@gmail.com
Karen LauritzenHorsenskl-28@hotmail.com
Karen Marie Hyldig HovmandHvalsøhyldigyoga@gmail.com
Kirsten HolgersenCharlottenlundkirsten.v.holgersen@gmail.com
Kirsten HallagerKirstenhallager46@gmail.com
Laila Elisabeth Møller-RasmusenAarhus Cle@leyoga.dk
Lene Anine KroghGillelejeleneaninekrogh@hotmail.com
Line NyborgNykøbing Flinenyborg@hotmail.com
Majbritt KronborgGillelejemajbritt@kronborg.de
Majbritt SaustViby Sjællandmajbrittsaust@gmail.com
Maria ToronczykKøbenhavntoronczyk@gmail.com
Marianne Neumann KrabbeKongens Lyngbymarianneneumannkrabbe@gmail.com
Mette DanielsenFredericiamette_haldladegaard@hotmail.com
Michala Dybdal NielsenStrøbymichaladn@hotmail.com
Ninne KrügerTønderninnekruger@gmail.com
Pia YumusakKøbenhavninfo@dit-rum.dk
Rikke Abel-BacheBagsværdfysiofirst@vildrosevej.dk
Rune KurdahlCharlottenlundrunekurdahl@gmail.com
Sara VengHammerum/Herningsara-hen@hotmail.com
Stina SvejbækSkødstrupstinasvejbaek@gmail.com
Susanne Højgaard JensenHørsholmhgjensen@email.dk
Susanne Essy Petersen6240 Løgumklostersh@toervebjerg.dk
Sussie JensenPræstøsussie@jensen-yoga.dk
Tinne AndersenLøgstørmail@tinneandersen.dk
Ulla StenforsSmørumulla.stenfors@gmail.com
Ulla BuggeEjby, Lille Skensvedub@ejby-yoga.dk
Zanne KildenAarhusyoga@zannekilden.dk
Scroll til toppen

Vi bruger cookies for at kunne give dig den bedste oplevelse. Ved at bruge vores side accepterer du brugen af cookies.