Yogalærere

Vi er mange yogalærere i Dansk Yoga, og vi dækker en stor del af Danmark. Dansk Yoga er garant for kvalificeret undervisning. Du kan være sikker på at hver lærer møder dig med stor faglig grundighed og individuelt tilpasset undervisning.
ProfilbilledeUnderviser By Email
Alice MogensenVallensbæk Strandalice.mogensen@yogaholic.dk
Andrea FogHornbæk andreareneefog@outlook.com
Anette BondeHornbækanettebonde@live.dk
Anette Britt FribertMariboanettebrittfribert@gmail.com
Anita HarteliusCharlottenlundanita.hartelius@mail.dk
Ann Marie MessinaAllerslevannmarie.messina@hotmail.com
Anne-Dorthe Nygaard BertelsenVejlead@sundhedfordig.dk
Anni CedergrenRandersannicedergren@gmail.com
Barbara HageSdr. Jagtvej 62, 2970 Hørsholmbarbara@hage.dk
Berit KambskardVanløseberit.kambskard@gmail.com
Birgitte Laurent LundSlangerupbirgittelund@hotmail.com
Birgitte Nørgaard NielsenKuldyssen 1. Taastrup 2630yoga@os.dk
Birthe Frølich HansenKalundborgbirthe.f@helhedsservice.dk
Bitten Hammer KjølsenHornbækbitten@yogapraxis.dk
Bodil Aagaard RehfeldDragørbodilaar@mail.dk
Camilla Kjerulf ChristensenKarisecamilla_kc@hotmail.com
Christina HøienPræstøchrhoien@gmail.com
Dianna Maria Rose TellingKøbenhavn Ndiannatelling@gmail.com
Eva AhrensburgRoskildeeva@movebyheart.dk
Fanny Aldenborg KrabbeNykøbing Sjfanny_krabbe@mail.com
Gitte JeppesenKoldingyogaforkropogsind@outlook.dk
Hanna SmidtBrønshøj, Københavnhanna.smidt@gmail.com
Hanneloa Rose JørgensenKøbenhavninfo@yogabaghuset.dk
Helle ToubroHvidovreopbyggendeyoga@gmail.com
Helle LuttermannNæstved helle@yogasymbiose.dk
Helle PedersenRoskildehp@bope.dk
Helle PedersenRoskildehelle@bope.dk
Iben NielsenValbyinfo@yogaivalby.dk
Jane Hestbjerg OlesenHolstebrojanehestbjerg3@gmail.com
Jørn Nørtoft-PriceKøbenhavn Øinfo@kbhyoga.dk
June HorupKøbenhavnjunehorup@gmail.com
Karen LauritzenHorsenskl-28@hotmail.com
Karen Marie Hyldig HovmandHvalsøhyldigyoga@gmail.com
Kirsten HolgersenCharlottenlund kirsten.v.holgersen@gmail.com
Kirsten HallagerKirstenhallager46@gmail.com
Laila Elisabeth Møller-RasmusenAarhus Clailaelisabeth@leyoga.dk
Lene KahlenHvalpsund, 9640 Farsølene@kahlen.dk
Lene Anine KroghGillelejeleneaninekrogh@hotmail.com
Line NyborgNykøbing Flinenyborg@hotmail.com
Louise RosendahlTaastruplouise@rosendahlyoga.dk
Majbritt KronborgGillelejemajbritt@kronborg.de
Majbritt SaustViby Sjælland majbrittsaust@gmail.com
Margit ThorbjørnsenAllerødroserihaven@gmail.com
Maria ToronczykKøbenhavninfo@yoga-amager.dk
Marianne Neumann KrabbeKongens Lyngbymarianneneumannkrabbe@gmail.com
Mette DanielsenFredericiamette_haldladegaard@hotmail.com
Michala Dybdal NielsenStrøby michaladn@hotmail.com
Morten PoulsenKarupplaywithstyle@hotmail.com
Ninne KrügerTønderninnekruger@gmail.com
Pia YumusakKøbenhavninfo@dit-rum.dk
Rikke Abel-BacheBagsværdfysiofirst@vildrosevej.dk
Sanne Petersen4140 Boruppetersensanne9@gmail.com
Sara VengHammerum/Herningsara-hen@hotmail.com
Stina SvejbækSkødstrupstinasvejbaek@gmail.com
Susanne Højgaard JensenHørsholmhgjensen@email.dk
Susanne Essy Petersen6240 Løgumkloster sh@toervebjerg.dk
Sussie JensenPræstøsussie@jensen-yoga.dk
Tinne AndersenLøgstørmail@tinneandersen.dk
Trine ZachariassenSkanderborgtrine_z@hotmail.com
Ulla StenforsSmørumulla.stenfors@gmail.com
Ulla Bugge4600 Køgeub@ejby-yoga.dk
Yvonne HansenHornbækmail@yvonnehansen.com
Zanne KildenAarhusyoga@zannekilden.dk
Scroll til toppen