Yogalærere

Herunder kan du finde en yogalærer som bor tæt ved dig. Det er altid en god ide at kontakte en yogalærer hvis du har spørgsmål til undervisningen eller den type yoga der undervises i. Find yogalærere på kort.

Navn Adresse Postnummer By Telefon E-mail
Alice Mogensen Svanholmvej 7 2665 Vallensbæk Strand 2853 2723 alice.mogensen@hotmail.dk
Anette Britt Fribert Søndevænget 4 4930 Maribo 20465595 anettebrittfribert@gmail.com
Anette Bukhave Næbvej 8 4720 Præstø 50933264 anettebukhave@outlook.dk
Anette Meldgaard Skægsholm 13 8305 Tranebjerg, Samsø 29860648 anettemeldgaard@yogamo.dk
Ann Marie Messina Rekkendevej 19, Allerslev 4720 Præstø 21292606 Annmarie.messina@hotmail.com
Anna-Helene Kaliszan Frederiksborgvej 16 4000 Roskilde 46360099 ah.kaliszan@gmail.com
Annelise Rønsholt Nyborgggade 11 G, 7 sal, lejl. 279 2100 Kbh. Ø 53651953 annelise03@gmail.com
Anneth Scheel Møllergade 64, 5700 Svendborg 40825964 anneth.scheel@live.dk
Annette Buk-Swienty Kronprinsensgade 20 5000 Odense 23342414 annettebukswienty@gmail.com
Annette Soelberg Litorinaparken 93 2680 Solrød str. 20656913 annette@soelberg.dk
Barbara Hage Sdr. Jagtvej 62 2970 Hørsholm 2513 6297 barbara@hage.dk
Bente Hilbo Kastaniehusene 41 2690 Karlslunde 61680927 bente@hilbo.dk
Bente Nørholm S... Ingridsvej 66, Ejby 4070 Kirke Hyllinge 46405728 bn.soerensen@gmail.com
Berit Kambskard Holsteinborgvej 30, 2. sal 2720 Vanløse 60861725 berit.kambskard@gmail.com
Berit Najarian Bramm Udsigten 76 8220 Brabrand 22936111 berit.bramm@stofanet.dk
Bettina Hovmand Klodskovvej 34 4800 Nyk.F 22826329 bettinah69@hotmail.com
Birgitte Lund Langebjergvej 13 3550 Slangerup 23457207 birgittelund@hotmail.com
Birgitte Nørgaa... Kuldyssen 1 2630 Taastrup 30261016 Yoga@os.dk
Birthe Frølich Vedelsgade 18 4400 Kalundborg 59561480 24661274 birthe.f@helhedsservice.dk
Bitten Hammer K... Sandagerhusvej 134 3100 Hornbæk 22429923 bitten@yogapraxis.dk
Bodil Aagaard R... Schoutgården 35 2791 Dragør 26217352 bodilaar@mail.dk
Britta Elmgren Engholm Alle 7 2650 Hvidovre 24498737 brittaelmgren@gmail.com
Carina Rømer Bjarnehøjvej 32 3390 Hundested 40952913 yogarina@mail.dk
Cathrine Nees Keplersgade 22, 4 tv 2300 København S 28346260 Cathrine@mindfully.dk
Catrine Hegelund Priorgade 15D 4180 Sorø 28943038 /22725900 tanjahegelund@gmail.com
Charlotte Juul ... skovvænget 24 8654 Bryrup 20412547 char_nielsen@hotmail.com
Christina Høien Mønvej 89 4720 Præstø 61761600 chrhoien@gmail.com
Christoberg Frisegade 48, 1 4800 Nykøbing F 22260857 christoffer@helium-web.dk
Cristina Tofft Bøgevej 2o 4100 Ringsted 22170177 cristinatofft@gmail.com
Dorte Grobler Ravnsbjerg Skov 3 7400 Herning 4550830667 dorte@yogagrow.dk
Dorte Kaasgaard Korsvejen 14 8660 Skanderborg 25295307 Dk@yogaogbalance.dk
Dorthe Lund Granbakken 6 7323 Give 22223604 yogabe@yogabe.dk
Dorthe Raakjær Jægergårdsgade 60, 3 th 8000 Aarhus C 93895060 info@dortheraakjaer.dk
Elisabeth Rye C... Ålekistevej 24 3250 Gilleleje 20443364 elisabeth@pudsager.dk
Ellen Marie Olsen Marienborg Park 3 2860 Søborg Fastnet 4842 8135 Mobil 3032 9941 ellen.olsen@youmail.dk
Elsebeth Mathil... Bregnetvedvej 33 4320 Lejre 3155 4740 / 2857 4740 elsebeth_l@hotmail.com
Eva Ahrensburg Klostervang 6 4000 Roskilde 20219475 eva@movebyheart.dk
Eva Wessel Ingridsvej 53 7400 Herning 51342507 eva.wessel@wesselyoga.dk
Gwenni Bjerre Langgade 19 4780 Stege 23829934 eg.bjerre@live.dk
Hanneloa Rose J... Kronprinsessegade 22A 1306 København K 40585036 hanne@danskyogacenter.dk
Helle Luttermann Rislevvej 43 - Ganges Bro 4700 Næstved 20465820 helle@yogasymbiose.dk
Helle Pedersen Langdyssevej 8. 4000 Roskilde 20282966 helle@bope.dk
Helle Yde Hirseager 25 7120 Vejle Ø. 26782466 helle@yoganize.dk
Iben Nielsen Valby Langgade 23 1. sal 2500 Valby 21721362 info@yogaivalby.dk
Inger Alsted Dr. Holsts Vej 23 8230 Åbyhøj 61802637 aguzi@hotmail.com
Isabella Carmen... Bregnetvedvej 33 4320 Lejre +45 28 57 47 40 isabellacarmenjohansson@gmail.com
Jane Hestbjerg ... Poppel Alle 117 7500 Holstebro 41837337 janehestbjerg3@gmail.com
Johanne Holm Sø... Ulstrupvej 2 8850 Bjerringbro 86680840/27799288 sloevkroggaard@mail.dk
JUNE Horup Classensgade 70, 1. tv. 2100 København Ø 53743535 junehorup@gmail.com
jytte rasmussen mågevej 8b 3600 frederikssund 26946578 jytteingrid@email.dk
Kaja Kubert Myrupvej 23 A 4700 Næstved 55761607 myrup23a@gmail.com
Karen Lauritzen Ane Stauningsvej 21 8700 Horsens 40174134 kl-28@hotmail.com
Karen Marie Hyl... Kjærsager 28 4330 Hvalsø 25674505 hyldigyoga@gmail.com
Karin Kousgaard Villavej 12 A 4000 Roskilde 31640758 karin@bremmelgaard.dk
Kirsten Hallager Bakke Alle 11A 8230 Åbyhøj 40314448 kirstenhallager46@gmail.com
Kirsten Holgersen Kirsten Piils vej 3, 1 th. 2920 Charlottenlund 22774623 kirsten.v.holgersen@gmail.com
Laila Brattalid... Sofievej 8, 3. th. 2840 Holte 50711604 guldaesken@live.dk
Laila Elisabeth... Odensegade 23, 3.t.v. 8000 Aarhus C 2851 1042 le@leyoga.dk
Lene Anine Krog... Larsensvej 8 3230 Græsted 20661165 Leneaninekrogh@hotmail.com
Lene Skafte Skov Tostrupvej 184 9240 Nibe 61777117 skafteskov@hotmail.com
Lila Marta Atreus Engmarksvej 15 7100 Vejle 29433883 lilashantiyoga@gmail.com
Line Nyborg Nørrevang 28 4800 Nykøbing F 5168 5859 linenyborg@hotmail.com
Lis Helbæk Sørensen Østerparken 38 2630 Taastrup 30530585 janlis@live.dk
Lis Sørensen Østerparken 38 2630 Taastrup 30530585 jan48sorensen@hotmail.com
Lisbeth Beierholm Kuhlausgade 33 2100 København Ø. 40467695 lbeierholm@gmail.com
lise lotte asmussen Taarbæk Strandvej 50 2930 Klampenborg 40553601 liselotte@asmussen.cc
Lisette Brendstrup Wittenberggade 29 3.TV 2300 København S 40618645 lisette.brendstrup@gmail.com
Lone Bay Hobrogade 9, st. 2100 København Ø 60628189 lonebayoga@gmail.com
Maj-Britt Frogne Brøndstræde 6 4622 Havdrup 21865569 frogne@yogahaven.dk
Majbritt Saust Toftevangen 27 4130 Viby Sj. 2033 1705 majbrittsaust@gmail.com
Majbritt Thomsen Revnvej 9 8500 Grenaa 61261317 majbritt-thomsen@hotmail.com
Maria Christensen Apartment N51, 5th floor, Tower N, Park Place DLF City 122002 Gurgaon, India +91 9870471600 maria.christensen1@gmail.com
Marianne Neuman... Mølleåparken 36 2800 Kongens Lyngby 61780660 marianneneumannkrabbe@gmail.com
Merete Borup Lundedammen 12 2605 Brøndby 40682493 merete@karisealle.dk
Morten Boysen Urupvej 6a 4140 Borup 20749101 klosterskoven@gmail.com
Nele Hvid Tølløsevej 2a 4330 Hvalsø +4530532904 nele.hvid@gmail.com
Nina Løve Vitapark 2 8300 Odder 30330911 loeveyoga@gmail.com
Pernille Gudsøe Brovej 4D 4000 Roskilde 50525155 Yogaenergi@yahoo.dk
Pernille Knakke... Våbenstedvej 21a 2730 Herlev 42849690 pknvsted@dnpost.dk
Pia Skødt Larsen Tornmarksvej11 4173 Fjenneslev 22510531 piasyoga@gmail.com
Pia Yumusak Metzger Wilkensvej 41, 3. th 2000 Frederiksberg 31903124 yumusakyoga@gmail.com
Rita Lund Kirkeskovvej 1, Skjød 8450 Hammel 22685304 ritalund@pc.dk
Sandra Nygaard Odinsvej 32 7600 Struer 28849816 yogahjerter@gmail.com
Sanne Petersen Hovedgaden 35A 4140 Borup 30595753 sanne.petersen@privat.dk
Sidsel Gamst . 2640 Hedehusene 40603981 kontakt@yogaformig.dk
Stina Svejbæk Engskovgård 20 8541 Skødstrup 2287 1212 stinasvejbaek@gmail.com
Susanne Essy Pe... Tørvebjergvej 2 6240 Løgumkloster 28494296 sh@toervebjerg.dk
Sussie Jensen Neblevej 14 4720 Præstø 28409568 sussie@jensen-yoga.dk
Tinne Andersen Haugaardsvej 77, Næsborg, 9670 Løgstør 30344818 naesborg.tinne@gmail.com
Ulla Bugge, Ejb... Stakhaven 16 4623 Lille Skensved +45 28790285 ub@ejby-yoga.dk
Ulla Stenfors Astershaven 285 2765 Smørum 40976545 ulla@danskyogacenter.dk
Vivi Dybdal Byagervej 85 8330 Beder 30824109 vivi@ffri.dk
Webmaster - - - -28532723 alice.mogensen@yogaholic.dk